warzywnictwo warzywnictwo
  Mapa witryny | Dojazd     
piątek, 19.10.2018
.
.
Informacje ogólne
- Strona główna
- O Instytucie
- Dyrekcja
- Działalność
- Struktura organizacyjna
- Rada naukowa
- Konferencje i seminaria
- Aktualności
- Dojazd
Prace badawcze
- Współpraca z zagranicą
- Projekty zagraniczne
- Projekty krajowe
- Własność intelektualna
Usługi
- Oferta usługowa
- Szkolenia
Zasoby
- Strony pracowników
- Biblioteka
Wydawnictwa
- Oferta wydawnicza
- Publikacje
- Vegetable Crops Research Bulletin

Wyszukiwanie:
 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności :: Wiadomość z dnia 07.11.2008 (11:20:02)

EURONION 2008

W dniach 22-23 października 2008 r. odbyła się w Instytucie Warzywnictwa konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Cebulowego EURONION 2008


   W dniach 22-23 października 2008 r. odbyła się konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Cebulowego EURONION 2008. W konferencji udział wzięli przedstawiciele z Niemiec,Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Danii, Ukrainy i Polski.
   Omówiono najważniejsze zagadnienia związane z technologia produkcji, przygotowaniem, eksportem i importem cebuli w sezonie 2008/2009.
   Dla skuteczniejszego działania i reprezentowania spraw producentów cebuli na szczeblu europejskim m.in. Parlamentu Europejskiego, powołano Biuro Informacyjno-Koordynujace. Kierownikiem Biura został: D.E. O`Connor - dyrektor Allium & Brassica Centre, Wielka Brytania; sekretarzem – prof. F. Adamicki - Instytut Warzywnictwa; konsultantem agrochemicznym – dr K. Paaske Uniwersytet w Aarhus, Dania.
  Europejskie Stowarzyszenie Cebulowe (EAO) już przekazało dla europarlamen-tarzystów wszystkich krajów reprezentowanych na spotkaniu w Skierniewicach Rezolucję do Dyrektywy 91/414 dotyczącej pestycydów stosowanych w warzywnictwie, która będzie przedmiotem dyskusji podczas najbliższych obrad Parlamentu Europejskiego.